מה זה מחשוב ענן?

מחשוב ענן – מתוך וויקיפדיה: "הביטוי "ענן" הוא דימוי לרשת האינטרנט המבוסס על הצורה הגרפית בה מתארים את הרשת בתרשימי זרימה (Computer network diagram). בענן המחשוב נמצאים הנתונים והלוגיקה העסקית של מערכות המחשוב בשרתים ובמרכזי מחשבים והם מופעלים מיחידות קצה מרוחקות. כתוצאה מכך אין המשתמשים צריכים לרכוש ולנהל משאבי ומערכות מחשוב ובמקום זאת שוכרים אותה כשירות מספקים שמעמידים כוח מחשוב שהגישה אליו תהיה מרחוק דרך האינטרנט".

דוגמא למחשוב ענןכולם מדבר על "הענן" אבל מה זה אומר בדיוק?

יישומים עסקיים עוברים לענן, וזאת לא רק אופנה – המעבר ממודלים מסורתיים של תוכנה לעבודה על שרתים ווירטואליים באינטרנט, צברה תאוצה במהלך העשור האחרון. ובמבט קדימה, מחשוב הענן מבטיח דרכים חדשות לשיותף פעולה בכל מקום, באמצעות הטלפון הנייד, הטאבלט והלפטופ.

שיפור משמעותי בעומס העבודה

במערכת מחשוב ענן יש שיפור משמעותי בעומס העבודה; מחשבים מקומיים כבר לא צריכים לעשות את כל העבודה השחורה – רשת המחשבים שמרכיבים את הענן מטפלת בהם באופן מיידי. הדבר היחיד שהמחשב של המשתמש צריך, זה להיות מסוגל להריץ את ממשק התוכנה של מערכת מחשוב הענן!

מחשוב הענן בישראל

ישראל הייתה מהמדינות הראשונות אשר הטמיעו מערכות מחשוב ענן בעסקים המובילים. חברות שונות "חינכו" את הציבור והכינו אותו למעבר ההמוני מעבודה על שרתים פיזיים כבדים ומקובעים, לשרתי ענן אווריריים ומודולריים, והיום, 10 שנים לאחר תחילת מגמת המעבר, יותר ויותר עסקים בארץ עוברים לענן ומודים על החיסכון הענק, הן בזמן והן בכסף, ונהנים מאמינות הולכת וגוברת של טכנולוגיית הענן העתידית.

פוסטים מומלצים:
מסגריות בהרצליה
פורץ מנעולים בבית שמש
מסגריות בתל אביב
מנעולנים בהוד השרון
ניהול מוניטין באינטרנט
החלפת צילינדר בפתח תקווה
אישורי הגעה + רשימת מוזמנים = חסכון בכסף


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *